Atacuri de panica,stari anxioase

Depresie

Postata de CRISTINA51 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am foarte mari dureri de cap, ameteli, stare de lesin si senzatia de nod in gat. Am primit un diagnostic de tulburare depresiva si mi-a fost recomandat un tratament cu Valdoxan si Depachine. Depachine-ul insa imi da reactii adverse si nu il pot lua. Nici de la valdoxan nu vad o schimbare a starii mele de sanatate. As dori sa stiu daca pot lua alt medicament in locul la Depachine sau sa continui su valdixan simplu? Va multumesc.
O zi buna

Raspunsuri (8)

Psih. Delia Mihaela

acum 12 ani

Sa programati o noua vizita la psihiatru sa ii spuneti despre reactiile adverse si apoi va va prescrie un alt tratament, iar in paralele cu medicamentatia sa mergeti si la un psihoterapeut

Mihaela22120678

acum 12 ani

Sunt de parere sa nu va modificati sungura tratamentul prescris, mergeti la medicul care vi l-a dat sa il schimbe el!

CRISTINA51

acum 12 ani

Asa am sa fac...insa, sunt disperata pt ca de ai de zile iau diverse tratamente si niciunul nu da rezultate...Am fost si internata si speram ca tratamentul acesta sa rezolve problema mea de sanatate... Va multumesc pt raspuns

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

Psihoterapia o sa va ajute
Daca sunteti in tratament ar fi bine sa gasiti un psihiatru care face si psihoterapie

viorel50

acum 12 ani

Tasteaza pe Google `` Rusova Veche apa miraculoasa sau, izvor miraculos`` . Daca ai posibilitatea te duci si iti iei periodic cateva bidoane. Apa nu costa nimic. Consumi in fiecare dimineata pe stomacul gol un pahar mare de apa apoi peste zi cand tie sete./.
Te rog sa revii sa ne spui apoi cum te simti.

NICO

acum 11 ani

Buna Cristina si eu ma confrund cu aceeiasi situatie, un id de mess sa vb se poate!

AVRINTE ANGELA

acum 10 ani

cand putem vb

florin

acum 10 ani

Si eu am acelasi tratament si nu da roade