Atacuri de panica și anxietate?

Depresie

Postata de Ana cu 2 ani in urma.

Urmez un tratament cu cipralex și Xanax. Oare cu ce as putea înlocui Xanax la final de tratament? As putea sa iau acum și magneziu cu potasiului seleniu sau B-complexul? M-ar ajuta Ptr întărirea nervilor?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/masuri-imediate-in-cazul-unui-atac-de-panica_16180

Ana-Maria

acum un an

Buna Ana. Eu luam Trittico si Gabaran dupa care mi au schimbat cu Coaxil si Gabaran si mai luam uneori Anxiar si Xanax la nevoie. Acum alt medic mi a dat Cipralex 0,10 si Xanax 0,25 si ma simt foarte rau. Iau de cateva zile 1 Cipralex si un Xanax de dimineata iar seara mai iau un Xanax. Sunt agitata la interior si ametita in acelasi timp, abia ma tin pe picioare, nu prea reusesc sa vorbesc, am stari de voma, nu pot manca, nu mai vad bine si nici nu dorm bine. Doctorul zice sa am rabdare…. Tu ai avut aceste stari la inceput?