Atac de panica , Depresie?

Depresie

Postata de Mihai cu un an in urma.

Buna ziua ma confrunt cu o problema seara cand ma pun in pat simt ca un nod in gat permanent apoi imi apare o bataie a inimi si simt ca nu am aer suficient. Ma confrund de 2 ani cu diferite senzati prima data a inceput acum 2 ani stateam la munca si de odata parca nu am mai avut aer apoi au inceput si cele de mai sus. Am fost la cardiolog ekg normale mi sa facut si masuratori ale inimi si totul a fost normal. Am senzatia ca mor in somn si imi induc starea asta cand apar simtomele acestea. Credeti ca aceeste simtome sunt cauzate de atacuri de panica anxietate si depresie?

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna ziua, dupa cum descrieti este anxietate si atac de panica. Adresati va unui psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala!
Toate cele bune!

Mihai

acum un an

Va multimesc frumos pentru raspuns. Azinoapte de exemplu nu am mai avut problemele astea. Apar brusc asa de odata. Nod in gat o bataie neregulata apoi senzatia ca nu am aer suficient si ma trec transpiratile senzatia de transporatie a frunti maini picioare