Am o problemã în relația cu iubitul meu nu sunt depresivã .?

Depresie

Postata de Șimoneac Petre Magdalena cu un an in urma.

Am o nelãmurire și vreau un sfat sunt cu el de șase luni suntem vãduvi amîndoi eu de un an el de cinci ani ,mie greu cã nu am pe nimeni ni am parte de familie a mea cu cine sã vb am fost crescutã de bunici de micã bunici au decedat nu vreau sã detaliez prea mult mã cunosc cu el de șase luni ,de patru luni sunt la el cu copii mei doi bãieți cinci luni si respectiv șaptesprezece ani suntem din douã colțuri de țarã eu ardeal el moldova dupã ce am ajuns la el acasã a devenit f rece cu mine dintr-o datã cît a fost la mine a fost ok el a fost pãrãsit de douã femei dupã ce a rãmas vãduv mie tare greu sãl înțeleg dupã prima a avut tentativã de suicid ultima încã îi este în minte foarte des le pomeneste pe amîndouã cu ultima fiul lui de 15 ani ține legãtura cu ultima,e o relație foarte complicatã eu sunt la 500km de casa mea ,de la ultima pãstreazã din lucrurile ce au rãmas pe aici ,mi le pomeneste f des si el si fiul lui ei amîndoi ascultã doar melodii de jale de tristețe nu stiu ce sã fac mie greu oare mai meritã continuat aceastã relație mie numi acordã nici o atenție tare rar mai capãt cîte un pupic o îmbrãțișare în rest atît el cît fiul lui mã tot iau la rost sunt nemulțumiți de mine din orce vreau un sfat nu vreau sã mã înbolnãvesc din cauza lor ce sã fac sã continui relația sau nu mie fricã sã nu îmi pierd mințile pt cã mã brueazã rãu si nervi mei sunt întinși eu am nevoie de liniște fostu soț a decedat lîngã mine anul trecut eu fiind gravidã atunci vã rog dațimi un sfat vã mulțumesc frumos e greu sã trãiesti în asa ceva mai ales cã noaptea se viseazã cu una din ele si începe sã mã mîgîie sã mã pupe iar cînd îmi aude vocea mea se întoarce cu spatele respingîndumã brutal sfãtuițimã ce sã fac asa ceva nu am avut niciodată??

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună ziua, gândiți-vă că vine cineva la dumneavoastră și vă relatează toată această poveste, cu toate amănuntele pe care nici nu le-ați scris dar pe care le cunoașteți foarte bine. Ce părere ați avea, ce știți că are de făcut această persoană?
Ca mama, cel puțin, ar trebui să vă gândiți la sănătatea copiilor dumneavoastră - și, implicit, propria sănătate.
Toate cele bune!

Șimoneac Petre Magdalena

acum un an

Bunã ziua aveți dreptate sunt foarte comfuzã pt cã sunt si foarte departe de casa mea normal primul lucru trebe sãmi protejez copii care sunt viața mea ,nu vreau sã vã supãr adevãrat cã nu am relatat foarte multe din aceastã problemã dar am vrut sã stiu dacã ar mai merita sã continuu relația cu el mie f greu sã îl las mam obișnuit cu el îl iubesc foarte mult dar în acelaș timp as si renuța la elfiind-cã mie foarte greu nici nu stiu cum poate iubi douã sau nici el nu știe ce vrea de fapt pt cã nu vrwa sã renunțe la mine am încercat sã discut cu el de aceea am îndrãznit a vã scrie pt cã nu mai stiu ce as putea sã fac cu copii mei se comportã minunat cu cel mic mã ajutã noaptea sr scoalã la el atunci ce sã mai cred?