am nevoie de un sfat

Depresie

Postata de Katy 12 cu 12 ani in urma.

Deoarece am depresie fac tratament cu Cipralex o tableta de 10 mg pe zi .Acesta doza ma ajuta sa duc o viata relativ normala fara sa am stari de rau dar uneori se intimpla ca in anumite situatii sa fiu atit de afectata incit acesta doza sa nu-si faca efectul in totalitate mi s-a recomandat ca in aceasta situatie sa mai iau cite o tableta de xanax intrebarea mea este daca as putea sa iau persen care se poate procura fara reteta dar nu stiu daca e compatibil cu cipralexul ca in prospect nu scrie
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi util sa apelati si la psihoterapie, alaturi de terapia medicamentoasa.