Ajutor! La ce medic sa merg?

Depresie

Postata de morarualina2007 cu 9 ani in urma.

Buna seara,
Mi-am facut recent cateva " teste online" pentru a afla daca ma aflu sau nu in depresie, iar rezultatele su fost pozitive. Nu voi intra in prea multe detalii insa as avea rugamintea daca imi poate recomanda cineva un psihiatru bun in zona Drumul Taberei sau adiacent? Msi am o intrebare..este oare in regula sa iau trimitere de la medicul de familie catre aceasta specialitste tinand cont ca am 29 de ani? Pe de alta parte ma gandesc..doar sunt platitoare de asigurari.. Multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Va recomand sa va adresati si unui medic cu competenta in homeopatie.

morarualina2007

acum 9 ani

Voi cauta si ma voi informa referitor la acest domeniu..
Insa revin cu cateva completari in ceea ce priveste starea mea generala: am aproximativ o luna de cand sunt extrem de nervoasa zilnic, nu pot dormi, nu pot manca, sunt apatica, nu reusesc sa ma mai bucur de cei doi copii pe care ii am si nu mai am interes fata de nici o activitate pe care o aveam, nu mai socializez decat din obligatie..nu sunt eu si nu reusesc sa fac nimic insensul asta decat perioade foarte scurte..la nivel de cateva ore..dupa care revin la starea asta "vegetativa"

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Ce fel de teste ti-ai facut, cum ai ajuns la concluzia aceasta? Imi poti scrie si la adresa de mail [email protected]
O seara linistita!

Evanghelic

acum 8 ani

Apelati la ajutorul lui Dumnezeu. Cititi Biblia si rugati-va, spunandu-i Lui toate problemele dvs.
Prin credinta in El veti gasi adevarata fericire in viata...

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 8 ani

Mai bine la un psiholog, preferabil cu viziune crestina