AAnexietate Si Stres?

Depresie

Postata de Utilizator11591624580 cu 3 ani in urma.

Buna seara! .Ma numesc Florin si am 62 ani. Pentru depresie si anexietate med. mia prescris : Anxiar de 1mg. ,Cipralex 10 mg., Qetiapina de 50 mg. Iau aceste medicamente de 4 luni si starea tot persista Mentionez ca sint fumator.Ma simt tot obosit si fara pofta de socializare sau acivitati fizice. Ma puteti ajuta cu un raspuns. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, medicatia nu aduce cheful de viata, dar un psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala va poate ajuta sa va intelegeti mai bine starile si nemultumirile si sa va luati hotararile de care aveti nevoie pentru a trai cat mai confortabil cu dvs-insiva.
Toate cele bune!

Utilizator11591624580

acum 3 ani

Va multumesc mult.