CCum pot sa scap de olanzapina?

Depresie majora

Postata de MembruMobileApp1521656630 cu 6 ani in urma.

Am 7 ani de cand iau olanzapina 5mg seara prescrisa de psihiatru pt. Anxietate si depresie.Dupa 2 ani de luat olanzapina am incercat de mai multe ori sa scap de aceasta pastila dar nu reusec, acum am o luna de cand am redus un sfert de pastila si tot ma simt rau , ametesc ,sunt buimac de cap ,nervozitate ,incet, trist,usor confuz.Sunt sintome ale dependentei de olanzapina s-au ale depresiei?Ma poate ajuta cineva .Dr. meu psihistru zice ca nu e de la aceasta pastila ci ca suconstientul meu imi joaca feste.Eu nu cred asa ceva.

Raspunsuri (2)

Utilizator11568016294

acum 4 ani

Bună cum mai e situația ta?si eu sunt la pământ cu olanzapina o iau de 9 luni si ma chinui sa scap de ea,tu ai reușit ?

Paula O.

acum un an

Eu iau olanzapina de 6 ani și am încercat să scap de ea de ffffmulte ori ,de fiecare data mă aduce înapoi în depresie , cum să mă las de ea?