Anxietate?

Depresie majora

Postata de MembruMobileApp150330210428338 cu 6 ani in urma.

Buna seara..de 1 an de zile pot spune ca sunt doborat psihic..la inceput aveam stari de lesin palpitatii nod in gat o frica foarte intensa de moarte care au tinut cam 5 luni..in prezent de dimineata pana seara cand adorm gandul imi este ca as face un infarct sau as merge pe strada si as lesina ganduri de genul ca as muri in fiecare zi..am devenit foarte sensibil in sensul ca imi simt pulsul peste tot in degete in picioare depinde de pozitie...Am fost si la spital mi s-a facut Ekg care a iesit oke la medicul de familie la fel..nimeni nu are un raspuns..Nu sunt in tara..si ma macina gandul ca nu voi mai ajunge acasa..si tot asa..

Raspunsuri (7)

MembruMobileApplungugeorge19

acum 6 ani

Buna ziua .. a ti reusit sa treceti peste ? In aceeasi situatie ma aflu si eu .

MembruMobileAppConstantintudor672

acum 6 ani

Si eu ma aflu in aceasi situatie. Chiar si acum cand scriu (aproape ora 2 noaptea) nu pot sa adorm , si am o stare constanta de frica de infarct.
Am un dosar intreg de la medici , ce imi spun ca e totul in regula , dar nu ma pot controla .
Voi? Ati reusit sa treceti peste ?

MembruMobileApp150330210428338

acum 6 ani

Nici acum...e greu tare.

MembruMobileApp150330210428338

acum 6 ani

Totul e mai rău pe zi ce trece sincer în fiecare zi găsesc tot felul de simptome banale care ma panicheaza si mai tare..am cheltuit sute de lei de psihologi si degeaba pot spune..

MembruMobileAppConstantintudor672

acum 6 ani

Da , aceasi situatie si la mine.
Nu mai stiu sincer ce sa fac .
Doar ca am si perioade , de maxim 3 saptamani in care nu ma mai gandesc la asta si sunt ca un om “liber” .
Dar dupa .. revine si sta chiar si o luna.
E frustrant , deranjant...

MembruMobileApp150330210428338

acum 6 ani

E ca si cum ma tine cineva legat...acum nu e numai frica de infarct e o frică legata de orice lucru banal si din acel banal se face un monstru..gânduri peste gânduri de dimineata până seara...poate îmi lași un nr de telefon sau facebook să mai tinem legătura..toate cele bune

MembruMobileAppConstantintudor672

acum 6 ani

Fix asa si la mine!
Stari ce dureaza chiar si o luna , dupa care , dispar timp de pana la 3 saptamani .
E frustrant