Primul ajutor in caz de insolatie

Dependenta de medicamente

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Dupa ce am facut insolatia peste o saptamana mi-au aparut niste basiti pe spate exact in locul unde m-am ars.As dorii sa stiu mai multe .Basicile astea ma mananca foarte tare si au lichid in ele.

Raspunsuri (4)

iute

acum 15 ani

nu este nicio problema stai linistit te mananca fiinca se exfoliaza pielea iar ele se vor sparge cu timpul si nu patesti nimic .FA-TI DUSURI REPETATE CU APA CALDUTA SI IN CATEVA ZILE TI SE VA CURATI SPATELE DE BASICUTE .DACA AI PIGMENTUL MAI DESCHIS LA CULOARE FOLOSESTE LOTIUNE SAU ULEI CU FACTOR DE PROTECTIE 25-30 DACA IL AI MAI INCHIS FOLOSESTE UN FACTOR 6-10.NU STA NICIODATA LA SOARE FARA SA FOLOSESTI LOTIUNI PT CA ESTE FOARTE PERICULOS SI DACA MAI AI SI ALUNITE LIPESTE PE FIECARE PANSAMENT URGO .

Valentin Laurentiu

acum 15 ani

hey si daca pui pansament pe alunite cum te mai bronzezi?

goit nicolae

acum 12 ani

ce cu comenteriul tau

NICOS

acum 12 ani

ii levii