Îmi poate recomanda cineva un doctor psihiatru care poate prescrie rețetă de metadona?

Dependenta de medicamente

Postata de Utilizator11527067472 cu 5 ani in urma.

Am 30 de ani și sunt gravidă. Sunt dependenta de heroină și sunt hotărâtă să ma las. Problema este ca m-am inscris la centrul ARAS dar acolo este nevoie sa vii zi de zi sa îți iei tratamentul iar eu am o sarcina cu complicații si nu ma pot deplasa atât de mult. Cu cât se apropie data nașterii cu atât mai greu îmi este. Am nevoie sa înlocuiesc tratamentul la ARAS cu un doctor care sa mi dea metadona pe rețetă. Ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Suna la Centrul ARAS, spune ce ti se intampla si cred ca te pot ajuta chiar ei.
Sanatate si succes!!

Utilizator11527067472

acum 5 ani

Mulțumesc frumos pt răspuns dar nu ma pot ajuta cei de la ARAS. Am discutat deja cu ei și nu îmi pot da rețetă încă. Am nevoie de o alta variantă.