Ce pot face?

Dependenta de medicamente

Postata de ConstantinP cu 13 ani in urma.

Va rog sa ma ajutati in cazul unui baiat de 24 ani care consuma droguri. Nu stiu ce fel de substante sau droguri ia, dar are momente de nervozitate, de violenta, este incoerent si are halucinatii. Nu are ocupatie si mama lui este disperata, nu stie unde sa se adreseze. Discutiile cu el nu produc nici un efect, rezultatul este o alta criza si o alta portie de drog. Sa apeleze la Salvare in caz de halucinatii, sau la Politie, in caz de violenta? Multumesc

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Daca persoana nu doreste sa se trateze, nu se poate face nimic. Doar daca devine violenta sau in anumite conditii, se poate interna cu forta la Psihiatrie.

ronin

acum 13 ani

domnule daca nu luati masuri severe nu o sa se faca bine niciodata trebuie sa fiti un parinte cu caracter puternic si sa nu va fie mila ca va va pacalii consumatorii de droguri au o mare putere de convingere este pentru binele dumneavoastra o zi buna

ConstantinP

acum 13 ani

Vă mulţumesc frumos pentru ajutorul oferit. E un suport moral binevenit. UN AN NOU FERICIT!

Anonim , TM

acum 13 ani

Depinde in ce stagiu a ajuns..
Daca se intampla de mult timp... nustiu ce sa va spun...
Dar daca este de o perioada scurta... se poate lasa de ele... daca vrea..
>>> SUCCES...

petre

acum 13 ani

mama daca vrea sa-l ajute o pot indruma......id.pentvoi

yoyo

acum 13 ani

DMT >:)

yuri boyka

acum 9 ani

pt constantin p.iti pot da o solutie daca mai ai nevoie.sa imi scrii pe mailu asta [email protected]