avantajele administrarii per os a ketoprofenului fata de administarea injectabila a ketoprofenului?

Dependenta de medicamente Micsorarea dozei de medicamente Prevenirea ulcerului indus de medicamente

Postata de Utilizator21552339482 cu 5 ani in urma.

Am citit cu foarte mult interes articolele despre Ketoprofen si nu am reusit sa fac o deosebire intre avantajele si dezavantajele cailor de administrare,as putea sa aleg administrarea per os si sa renunt la administrarea injectabila a Ketoprofenului?
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Utilizator11623939780

acum 2 ani

Bună ziua. Pot după două săptămâni de la ovule vaginale polyginax , sa pun acuma ovule Macmiror ? Am usturime vaginala și ginecologul mi a spus prima data de polyginax și i.am spus că tot așa mă simt și a spus sa incerc cu Macmiror. Vă mulțumesc mult. O zi bună.