in cazul unui sevraj alcoolic este indicat ?

Dependenta alcoolica

Postata de MembruMobileApp15033021033109 cu 6 ani in urma.

in cazul unui sevraj alcoolic este indicat sa i se dea persoanei in cauza un pahar cu bere?Acesta a plecat din tara de cateva zile nu a consumat alcool, in situatia in care consumul lui zilnic era undeva la 6-7 kg de bere.Simptomele par sigur a fi de un sevraj dar intrebarea mea este daca ii va face rau acest pahar cu bere dupa o abstinenta de 4 zile aceasta pana ajunge in tara si se va merge la un medic de specialitate.multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alcoolul/sevrajul-alcoolic_7890

MembruMobileApp15033021033109

acum 6 ani

asta urmeaza sa faca cand ajunge in tara si dureaza 2 zile eu voiam sa stiu daca il ajut acesta masura preventiva pana se poate interveni cu specializare,