Degenerescenta maculara poate fi tratata ?

Degenerescenta maculara

Postata de Utilizator11568456915 cu 4 ani in urma.

Am degenerescenta maculara la un ochi si vreau sa stiu cum pot sa ma tratez sau macar sa primesc un ajutor ceva

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/degenerescenta-maculara-legata-de-varsta_16542

Utilizator11568456915

acum 4 ani

Buna ziua , da am fost ls medic am fost diagnosticat cu degenerescenta maculara ochi sting , am facut trei injectii cu Avastin dar nu am simtit nici o ameliorare , d-l doctor Bra isteanu a zis ca trebuie sa continui cu injectiile ( erau persoane care facuse 20 de injectii ) , dar eu nu am putut sa continui din cauza banilor ( am salariu minim ) asa ca ..... nu stiu ce sa fac !!!