vitamin b12?

Deficit de vitamina B12

Postata de MembruMobileApp1479682350 cu 6 ani in urma.

Mi-a iesit vitamina b12 in exces si nu am idee ce duce la cresterea ei,ma puteti ajuta cu un sfat ce as putea face si in ce afectiuni creste?

Raspunsuri (7)

Utilizator11580938707

acum 4 ani

Am
In exces vitamina B12 .. ce ar trebui sa fac? Ce ma sfatuiti??

Criscriss

acum 3 saptamani

Salut! Ai găsit cauza?
Multumesc

Utilizator21612380642

acum 3 ani

Ce ai făcut cu aceasta problema de vitamina b12?

Utilizator11640011777

acum 2 ani

Ceva noutati? Ma confrunt si eu cu aceeasi problema. Sanatate multa

Utilizator21642416320

acum 2 ani

citesc ca trebuie sa devenim vegane ca sa nu mai aducem aport de vitamina B12 in organism si o sa scada treptat

Mad Pysyka

acum 2 ani

Am ajuns sa verific VB12 la fiecare analiza de sange dupa ce am fost diagnosticata cu steatoza. Inteleg ca ficatul nu se bucura de un nivel crescut al acestei vitamine. Partea teribil de p***a este ca imi scoate din dieta alimentele de baza, lactate, oua, soia, peste, fructe de mare ... pana si suplimente precum spirulina sau omega 3.
Sunt visul cel mai urat al oricarui dietetician, pentru ca, pe langa problema asta, am si o multime de intolerante alimentare. Invariabil, reactia pe care o obtin este "ok, dar tu cu ce traiesti?" Si asta am ajuns sa ma intreb si eu. Lasand ca m-am cam plictisit...

Criscriss

acum 3 saptamani

Salut!
Ai găsit cauza? Ai găsit un medic care te-a ghidat eficient?
Mulțumesc