Care ar fi cauza degetului mare de la piciorul drept ca este amortit?

Deficit de vitamina B1

Postata de Cretu Tudorita cu un an in urma.

Buna dimineata! De o saptamana am degetul mare de la piciorul drept amortit.
De azi dim incepe sa ma si doara un pic si asta ma sperie ingrozitor.
Care ar putea fi cauza acestei probleme?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Amortirea degetului mare de la piciorul drept poate avea mai multe cauze posibile, iar durerea poate fi un semn al unei probleme mai complexe. Este important sa consultati un medic internist pentru o evaluare adecvata a problemei dumneavoastra. In functie de cauza, medicul internist poate solicita investigatii suplimentare catre alte specialitati medicale.

Va recomandam sa va programati la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/furnicaturile-la-maini-si-picioare-pot-semnala-diferite-boli_16190