Este posibil sa imi scada magneziul si/sau potasiul , eventual si calciul, in urma consumului de caf?

Deficit de magneziu Tulburari metabolice congenitale

Postata de [email protected] cu 6 ani in urma.

Am observat ca dupa consumul zilnic de cafea, nu mai mult de 200 mL, timp de 3-4 saptamani, incepe o perioada de crampe musculare.

Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/sensibilitatea-la-cofeina_11426