Despre inaltimea mea, ce parere aveti, un doctor?

Deficit de hormon de crestere

Postata de VrSaCresc cu 7 ani in urma.

Salut, am varsta de 17 ani si aproape 2 luni si am 1,73 cm.Exista vreo posibilitate sa ajung la 1,77-1,78 pana la varsta de 18 ani, cu ceva exercitii, vitamine, somn adecvat(7-8-9 ore)?
Inaltimea tatalui: 1,84
Inaltimea mamei: 1,74
In ultimii 2 ani, am crescut maxim 4 cm si de la 13 ani nu imi amintesc sa fii avut o crestere exagerata.

Raspunsuri (2)

VrSaCresc

acum 7 ani

As avea si o radiografie la genunchi de acum 1 an, dar nu stiu cum pot sa-mi dau seama daca mai am sperante la 4-5 cm in aceste 10 luni pana la 18 ani..

VrSaCresc

acum 7 ani

Eu chiar credeam ca se raspunde aici..