Vreau sa ma ingras

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Gugu Valentina cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o intrebare.Am 22 de ani,o fetita de 1 an si 8 luni si am probleme cu greutatea.Am 1.72 cm si 45 kg.Pe timpul sarcinii am mai reusit sa pun 3-4 kg dar imediat dupa ce am nascut am revenit la greutatea dinainte.Asa sunt de cand eram mica nu a intervenit ceva pe parcurs,in schimb la analizele din timpul sarcinii mi s-a spus ca am lipsa de fier si am luat tardyferon fol.Am incercat de cand eram mica cu siropuri apoi cu vitamine si multiminerale de la A la zinc,cu polen granulat de la plafar.Am auzit de curand de magne b6.Ati putea sa imi dati un sfat?Va multumesc!

Raspunsuri (2)

roxella

acum 11 ani

nu au importanta vitaminele ci alimentatia. Trebuie sa mananci regulat trei mese pe zi si gustari intre mese. La fiecare masa cel putin doua feluri de mancare dar trebuie sa ai grija ce mananci deoarece daca amesteci anumite tipuri de mancare te vei ingrasa necontrolat... adica test de grasime pe unde nu ne dorim. Si eu sunt o sp***anoaga cu arderi puternice si credeam ca nu o sa ma ingras niciodata....dar daca mananc regulat si de fiecare data cand simt nevoia de foame ma ingras. Cu o astfel de dieta m-am ingrasat 3 kg intr-o luna...putin dar se cunoaste:)

vio

acum 8 ani

Buna si eu am probleme cu greutatea am 21 de ani 1,60 cm si 38 de kg ajutatima va rog. Datimi un sfat ce vitamine si urmej ca sa pun in greutate. Sunt forte sp***a si nu mai stiu ce sa fac..........