Vitaminele ingrasa ?

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Smaisarad cu 8 ani in urma.

Buna seara ! Doctorul mi-a spus sa iau 3 luni aceste vitamine : Conezimaq10+ulei de catina,vitamina e , ca+mg+d3,supradyn ,vitamax.Supradyn prima luna si vitamax a doua luna.Intrebarea mea este daca aceste vitamine ma pot ingrasa .Imi pot afecta greutatea ? Nu pot sa patesc asa ceva pentru carierea mea .Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , vitaminele nu ingrasa . Vitaminele cresc pofta de mancare si fara un control adecvat a cat si ceea ce mancati puteti lua in greutate .