vitamine

Deficiente minerale si vitamine

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

Buna ziua .va rog sa-mi spuneti pot lua in aceiasi zi o tableta de calciu ,magneziu, zinc
(astea toate sunt un comprimat)impreuna cu o tableta de fier

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Se pot administra o tabletă de fier şi alta de calciu, magneziu, zinc în aceeaşi zi fără probleme

ana

acum 12 ani

Buna! Din propria experienta iti recomand sa refaci cel putin lunar o hemoleucograma completa. Din pacate la mine "asa" a inceput totul....cu o simpla ameteala. Am mers la urgente si analizele erau bune. Dupa 4 luni au inceput durerile de cap...foarte puternice. Atunci am mers sa fac mai multe investigatii la o clinica privata. Rezultatele....DEVASTATOARE! Doua luni de chinuri in spital fara diagnostic. A trebuit sa plec din tara ca sa am acest rezultat (in 2 zile). Acesta unul grav....dar nu mai conteaza. Important e sa nu te lasi pe mana incompetentei. Mergi la o clinica privata, una buna, care isi permite sa cumpere reactivi. Spitalele duc lipsa...chiar si cele de hematologie.
Sper din toata inima sa fie totul bine. Multa sanatate!