Vitamine si minerale

Deficiente minerale si vitamine

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti care este cel mai complex medicamente care contine vitamine, minerale si antioxidanti pentru prevenirea cancerului de orice tip. De asemenea, daca se poate sa imi spuneti si cum se administreaza acest medicament. Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic de garda

acum 14 ani

Stimata doamna,

Exista o varietate larga de preparate cu un continut ridicat de antioxidanti: ceai verde, spirulina, uleiul de catina, vitamina E, vitamina A. Aceste vitamine si minerale sunt continute de produsele A-Beta-Care, Forever Lycium Plus (produse FLP - pe baza de aloe vera), produsul Antioxidant Optimizer, Vein Defense (Secom) si lista ar putea continua.

Deoarece exista o gama larga de produse de acest gen, nu va pot preciza exact care este de la complet. Din lista prezentata, sper sa va alegeti ceva care sa va fie util. In speranta ca v-am putut fi de folos, va mai astept si pentru alte informatii. Multa sanatate!

Lavinia

acum 14 ani

V-as recomanda produse naturiste Calivita, ce contin vitamine, minerale si antioxidanti (ex Zen Thonic si Noni). Recomandari si detalii suplimentare putem gasi prin accesarea siteurilor ce prezinta produse Calivita, de exemplu www.vitamine-naturiste.com
Multa sanatate!