vitamine pentru par

Deficiente minerale si vitamine Intoxicatii cu vitamine

Postata de mirela274 cu 12 ani in urma.

stie cineva cum se iau vitaminele pt par?in sensul daca treb facuta o pauza dupa 10 zile,stiam ca in general la vitamine treb sa facem pauza pt a lasa organismului timp pt a asimila

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

vitaminele pot declansa diverse intoxicatii si trebuie adminstrate in cantitate limitata si desigur nu trebuie sa inlocuiasca un regim alimentar variat. Vitamine esentiale cresterii firului de par sunt vitamina A, complexul de vitamine B, acid folic, zinc.;vitamina E si C.

mirela274

acum 12 ani

multumesc frumos ca mi-ati raspuns!ati spus ca trebuies administrate in cantitate limitata,mai exact cum sau cat?eu iau doppel herz pt par,o capsula pe zi,dar mi s-a spus ca pot lua 3 luni incontinu fara pauza,este pentru prea mult timp?mentionez ca aceste vitamine contin extract de mei,ulei din germen de grau,biotina,zinc shi acid pantotenic,sunt bune toate pentru par?rog un ultim raspuns din partea dr.va multumesc anticipat!o zi buna