Vitamine pentru dezvoltarea fizica si psihica a copilului!

Deficiente minerale si vitamine

Postata de vangabriel cu 11 ani in urma.

Copilul meu are 16 ani si as vrea sa-i dau niste vitamine pt a se dezvolta mai bine fizic si psihic!Am citit pe net de uleiul de peste,dar nu stiu daca este bine sa-i administrez la varsta asta!Pot sa-i dau ulei de peste sau alte vitamine?
P.S. Nu a suferit nici o boala(in afara de cateva raceli!)

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Varsta de 16 ani [ cand este vorba de medicamente, vitamine, analize medicale, etc] este considerata ''adult''. Uleiul de peste este Omega 3,6,9 , nu are contraindicatii la aceasta varsta.

burebista

acum 11 ani

E Aromaterapia indicata pentru tratarea copiilor?

Daca intentionati sa tratati copii dumneavostra prin aromaterapie, retineti ca majoritatea retetelor si procedurilor au fost gandite pentru adulti.
Anumite uleiuri esentiale nu ar trebui folosite niciodata in tratamentul copiilor.
Copii trebuie sa beneficieze de acest tratament in functie de varsta,inaltime,greutate. Pe cale de consecinta este recomandata consultarea unor specialisti.
Citeste mai mult pe http://dragos67.blogspot.ro

Medic.Fares

acum 11 ani

Va recomand vitaminele naturale Goji cu afine si catina, cate o capsula de 3 ori pe zi, o luna, sau Vitaminizant cu macese si catina, 3-4 comprimate pe zi, o luna. De asemenea Spirulina cu Urzica, 2-3 capsule, pe zi aduce alaturi de vitamine si minerale si aminoacizi necesari in crestere si dezvoltare.

Multa sanatate