vene care se sparg usor

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Simona81107382 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am de mai multi ani problema ca mi se sparg capilarele foarte usor si raman urme pe corp. In ultimul an am observat ca au inceput si pe fata. Am inteles ca problema asta se poate trata doar cu laserul, dar intrebarea mea este: Exista ceva vitamine, sau ceva indicatii cu ce sa fac ca sa pot preveni spargerea capilarelor asa usor?
Multumesc!

Raspunsuri (4)

rodica

acum 12 ani

Aveti nevoie de un tonic venos . La recomandarea medicului , eu fac tratament de intretinere cu Detralex ( 2 / zi ) si folosesc unguente gen : Stimuven , gel relaxant cu castan salbatic si spanz , Biovenoton , etc. Diagnosticul meu este insuficienta venoasa. Cu acest tratament mi s-a ameliorat mult si aspectul fetei ( vasele capilare rosii / cuperoza ) . Pentru fata , dermatologul mi-a recomandat : crema Ivaterm pe baza de apa minerala ( in farmacii ) + crema protectie solara cu FP 50% Avene ( tot din farmacie ) . Va doresc sanatate !

Simona81107382

acum 12 ani

Multumesc!

smyle

acum 12 ani

coaja de lamaie face minuni in acest sens. consumati-o macerata, sau direct din ceaiul de dimineata.

gabihanu

acum 12 ani

Eu folosesc de multi ani vitamina C1000 . Aveam epistaxis ( sangerari nazale ) destul de dese . De cand folosesc vitamina C1000 nu mai am probleme . Contribuie la elasticitatea peretelui vascular si la regenerarea tesuturilor , plus stimularea sistemului imunitar ( nu am mai cunoscut gripa de multi ani ) . Mai multe detalii poti gasi pe www.suplimentenaturiste.eu