Suplimentele nutritionale

Deficiente minerale si vitamine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

In sfirsit . De multa vreme asteptam un asemenea articol . Cu toate ca la noi cultura " suplimentului nutritiv " este la fel de putin dezvoltata ca si cea a " exercitiilor fizice " si a " alergatului " totusi nu mai sun tem pe potecuta . Avem deja niste drumuri si chiar o autostrada a suplimentelor nutritive . Eu , personal , si familia mea consumam de aproape un an , pentru ca trebuie sa intelegem foarte clar ca acestea sunt Suplimente si nu Medicamente . Deci , daca vreti rezultate , consecventa este cheia . De asemenea , calitatea produselor , concentratia lor si substanta de baza .
Ce mi-au adus mie suplimentele ?
Vizitam medicul de familie din curtoazie , ca sa ne masuram si cantarim copiii . Adio Urgente , adio paraziti si cearcane , adio " nu-mi place mancarea asta " . Ma culc la 12 si la 5:30 -6 ma trezesc singura , perfect odihnita , nu mai beau 4-5 cafele pe zi , am energie cat sa dau si la altii ,si sa nu uit : adio operatie la genunchi si dureri de spate , si cate alte minunatii carora nu le mai stim numarul .
Daca doriti sa stiti secretele unei bune alimentatii , modul cum va puteti schimba viata in bine ma puteti contacta pe adresa de e-mail [email protected]

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Doresc un supliment alimentar sau vitamine care sa ma ajute sa cresc in greutate.

Lavinia

acum 14 ani

V-as recomanda vitamine si alte produse naturiste Calivita. Recomandari si detalii suplimentare putem gasi prin accesarea siteurilor ce prezinta produse Calivita, de exemplu www.vitamine-naturiste.com
Multa sanatate!

adina6382445

acum 15 ani

Cred ca ar trebui sa stiu mai multe despre tine inainte de a-ti recomanda ceva . adresa mea de e-mail este [email protected]

FLORENTINA33

acum 15 ani

draga mariana alexe, astept un mail cu adresa ta [email protected]