supliente

Deficiente minerale si vitamine

Postata de elena1012 cu 15 ani in urma.

creatina FX de la pro nutrition afecteaza cu ceva organismul?dar a suplimentelor alea cu multa proteina si carbohidranti?

Raspunsuri (3)

Lorena9101502

acum 15 ani

nu

Elena343

acum 15 ani

nju

ioana cristina5

acum 15 ani

Buna,

Din cate stiu suplimentele pe baza de proteine si carbohidrati conduc la aparitia efecteklor negative numai daca nu sunt administrate corespunzator. Adica, apar efecte negative cand consumi si multa cafea, alcool, fumezi, nu bei suficienta apa - acestea iti afecteaza inima si ficatul.

Efectele negative pot aparea si daca ai un organism sensibil - diaree, deshidratare, crampe de stomac etc.

Sper ca aceste informatii sa te ajute.

Numai bine!