spasme musculare, trahicardie, amorteli

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Andra06 cu 9 ani in urma.

Bună ziua! Am si eu o problemă ce ma nelinisteste de aproape o săptămână, mai exact îmi tremură toate grupele de muşchi de pe partea stângă (de la faţă până la picicor),imi bate inima foarte tare si amobservat ca începe să îmi amorteasca....
Am fost si la spital, insa mi-a spus ca nu ştie ce pot avea si mi-a dat doar un Aspacardin pt inima .
Țin să menționez că înainte de apariția acestor simptome am luat câteva zile un supliment alimentar pe bază de Ca, Mg, Zn si vitamina D3 si m-am gândit că ar putea avea vreo legătură...
Va rog dacă mă poate ajuta cineva cu un răspuns, am doar 17 ani si nu îmi doresc să pățesc ceva rău!
Mulţumesc din inimă!
Mulţumesc di inimă şi multă sănătate tuturor!

Raspunsuri (1)

buna

acum 9 ani

Daca simptomele ti-au aparut dupa ce ai luat aceste medicamente (nu-s suplimente!) atunci ele sunt cu mare probabilitate de la ele, caci nu oricine este in stare sa elimine aceste otravuri metalice si chimice...zincul din ele este toxic si daunator si produce astfel de tresariri...si nu numai
Ca si Mg sunt anorganice si nu pot fi delco asimilate.
Vitamain D nu este vitamina ci un hormon.
Cu siguranta ca mai sunt si alte substante in ele.
Cocktail-ul de substante diferite este si mai periculos.
Nu mai lua astfe de p***ai care nu au ajutat pe nimeni si sunt luate orbeste.
Simptomele pot fi antidotate cu remedii homeopatice, in caz ca nu ti-au trecut
scrie un email pe yahoo la za:ne:bu:ne (insa elimina punctele duble din nume)