PE STOMACUL GOL ???

Deficiente minerale si vitamine

Postata de sorilau cu 12 ani in urma.

De mai mult timp ma framanta raspunsul la o intrebare , care pot spune ca mi-o pun tot mai des in ultima vreme , ce ar fi bine sa mananc dimineata prima data pe stomacul gol ? eu , de exemplu , imi incep dimineata cu un cappuccino cu frisca si sigur ceva dulce langa , o briosa, un corn , un kinder cu lapte ...gresesc ???!!!! cred ca ar fi solutii si mai bune pt a incepe ziua si pt sanatatea mea ....voi ce imi recomandati ?Multumesc anticipat pt sfaturi !

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Capucino, numai dupa alimentele mentionate caci sunt recomandate ! Orice cafea pe stomacul gol ( cum te exprimi) nu este indicata deoarece provoaca aciditate si perturba echilibtul fermentilor stomacului, care sunt pregatiti pentru a primi micul dejun-alimente- nu cafea care irita mucoasa gastrica.

Mihaela22120678

acum 12 ani

De ce nu mananci ceva ca lumea: o sunca, o branzica, un ou? ceai, lapte? Si apoi treci la cafea... cu dulciuri...