Osteocare poate afecta menstruatia?

Deficiente minerale si vitamine

Postata de musicsound cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Am luat o cutie de osteocare luna trecuta iar menstruatia mea a intarziat 6 zile. Este posibil sa imi intarzie din cauza medicamentului? Din cauza calciului cu D3?

Raspunsuri (4)

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Exista mai multe variante de osteocare. Puteti spune care e denumirea
completa ?

musicsound

acum 9 ani

Osteocare Ca Mg Zn Vitamina D, Comprimate

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Daca nu contine soia, n-ar trebui, in mod normal, sa afecteze menstruatia.

gabrielle24

acum 8 ani

Buna ziua,

O problema asemanatoare am si eu. Am fost diagnosticata cu spasmofilie si iau de 4 zile Osteocare Chewable ( contine soia) si am de cateva zile sindrom.premenstrual si ma simt destul de nasol. Plus ca sunt semne ca imi vine menstruatie dupa care se opreste..dupa doua zile iar la fel. De a doua zi de cand am inceput Osteocare ul scaunele sunt mai moi..spre diaree si sincer nu simt ameliorare, ba din contra, caderi de calciu cu dureri in piept aproape zilnic. Osteocare ul e cauza?

Multumesc