Nu pot sa dorm noaptea, dar iau lecitina de o luna, are un efect pozitiv asupra somnului?

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Utilizator11561584523 cu 4 ani in urma.

Salutare. De o saptamana incoace ma confrunt cu o mica problema, nu pot sa dorm noaptea si nici obosita nu sunt pe timpul zilei. Mentionez ca, de o luna iau lecitina, am terminat ultima pastila ieri. Considerati ca, are o influenta lecitina asupra creierului,adica este mai odihnit? Ce. i drept, rezultatele au aparut, pentru ca, memorez rapid si e indeajuns sa citesc o stire sau o informatie fie pe foaie sau Tv. Sunt curioasa, inainte dormeam mult si ma simteam obosita, observ ca, lecitina isi face efectul dar nu stiu sigur daca intr. adevar are legatura si cu organismul, in afara de ficat, pt ca si acolo lecitina lucreaza bine si mentine ficatul sanatos. Astept un raspuns, si... sper sa dea roade si la examenul ce ma asteapta, sunt foarte curioasa si optimista! ❤️

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Insomnia-si-alte-tulburari-de-somn/iata-care-sunt-cauzele-insomniei_15328