magneziu B6 ..calciu_D2

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Adriana351 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Doresc sa stiu daca pot lua in acelasi timp magneziu B6 si Calciu.Am aceste vit. separat.
Trebuie luat intai calciu . apoi magneziu?
Va multumesc.

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Adriana351

acum 13 ani

multumesc pentru sfat...din proprie cunoastere nu am asociat cele 2 vitamine...iau numai magneziuB6.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Puteti lua amandoua in acelasi timp, fara probleme, fara sa depasiti doza recomandata. Ignorati va rog celelalte 2 comentarii. Sunte ale unei persoane bolnave psihic care lasa comentarii ciudate pe acest forum.
Pe mine personal m-au ajutat f mult Magne B6 si Cal-D-Vita.

andrea

acum 13 ani

se pot asocia cele doua med dar trebuie sa fie cel putin 3h intre ele,pt ca altfel se "anuleaza"reciproc.acelasi tratament il iau si eu,dupa sfatul medicului,cu precizatia ca tratamentul poate fi max 20 zile