Cura cu vitamine

Deficiente minerale si vitamine

Postata de cezi14 cu 14 ani in urma.

As dori sa fac o cura cu vitaminele A,B,C,E plus zinc. Sunt acestea eficiente pentru ameliorarea unui ten seboreic cu acnee? Si daca da, imi dauneaza daca iau fiecare vitamina separat in cursul aceleiasi zile?

Raspunsuri (4)

irinuca

acum 14 ani

Vitaminele sunt bune dar nu te vor ajuta pt ceea ce vrei tu si ar fi mai bine sa alegi un complex, e mai simplu pt stomac
Mergi la un dermatolog pt un tratament si daca nu se rezolva va trebui sa mergi la endocrinologie

vali

acum 14 ani

tu ce cosmetice folosesti ai grija cu ce te dai pe fata te pot ajuta suna vali 0746215722

danuta

acum 14 ani

In perioada de primavara si toamna, eu si copiii mei folosesim multivitamine naturiste, cum ar fi cele prezentate aici: http://www.vitamine-naturiste.com/13_Multivitamine.htm
Rezultatele se vad!

Dania

acum 13 ani

Buna sunt Dania si sunt consultant independent Herbalife .Daca vrei sa discutam mai multe despre problema ta, ma poti suna la numarul de telefon 0744876664.
Consultanta este gratuita.