Ce vitamine imi recomandati?

Deficiente minerale si vitamine

Postata de ralluca03 cu 13 ani in urma.

Ce vitamine imi recomandati pentru pofta de mancare? Am 17 ani, 46 kg si 1,72 si vreau sa ma ingras.

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Vitaminele nu ingrasa , ele au rol in metabolismul general al organismul si contribuie la imunitate. Pentru cresterea in greutate este necesara o ratie alimentara mai consistenta si bogata in fainoase ,dulciuri,chiar grasimi vegetale ,oua carne etc.....

CATALIN

acum 12 ani

TREBUIE SA EI CALCIU CU D3 SI COMPLEX DE B. PTR POFTA DE MACARE SI INGRASARE MANANCA DE 5 ORI PE ZI SANATOS FRUCTE LEGUME LACATE CARNE OUA PAINE GRAGAM

Coman Corina Alina

acum 10 ani

Imi recomandati si mie niste pastile pentru ingrasare ,vreau sa mai pun pe mn cam 3-4kg...nu stiu ce pastile sa iau,am luat vitamine centrum complet de la A la Zinc nu stiu daca au treaba cu ingrasatul.

GuestUser

acum 8 ani

Am 21 de ani si vreau sama ingras

Georgiana

acum 7 ani

Buna ziua ,

Dv spuneti ca vitaminele nu ingrasa eu am luat din copilarie diverse vitamine din cauza anemiei,care la un momendat s-a retras ..si totusi nu m-am ingrasat .Sugerati sa mancam ,asta ne si dorim ,dar cum putem avea un apetit incat sa putem manca de ajuns pt a ne creste greutatea .
Multumesc anticipat

Hshbdnxj

acum 7 ani

Pastile peritol ingrasa