Calciu OSTEOCARE+ Magneziu(Magne fort B6)

Deficiente minerale si vitamine

Postata de emiliac95 cu 9 ani in urma.

Buna ziua, as dori sa stiu daca as putea lua calciu Osteocare (care contine magneziu 40% din doza zilnica recomandata) si Magneziu (magnefort cu B6- care contine 13% din DZR) in aceleasi zile.Pentru calciu scrie ca se iau 2 comprimate zilnic iar pentru magneziu 1. Le pot lua pe amandoua pe amandoua in aceleasi zile (10 zile pe luna) fara probleme?

Raspunsuri (2)

Farmacia Online Rodica

acum 8 ani

Pentru o alegere cat mai buna va recomand sa cautati vitamine pe farmacia online Rodica ( http://www.farmaciarodica.ro/rezultatele_cautarii.html?keywords=osteocare ), farmacie din Botosani,. Veti gasi o gama larga de vitamine si multiminerale, de la diferiti producatori, iar fiecare produs are indicatii si veti sti exact pentru ce este recomandat. Pentru mai multe detalii puteti sa intrebati si farmacistul.

Farmacia Online Rodica

acum 8 ani

www.farmaciarodica.ro