Calciu Magneziu Zinc

Deficiente minerale si vitamine

Postata de adrianno9999 cu 14 ani in urma.

Iau Calciu Magneziu Zinc de vreo luna jumate ca sa ma ingras si deja am pus pe mine vreo 3 kg. Luarea acestor vitamine pe o perioada mai indelungata de timp prezinta vreun risc ? Si dc a mai luat cineva aceste vitamine, cam cat s-a ingrasat? Si cate pastile lua pe zi? Mc anticipat.

Raspunsuri (6)

catalina

acum 14 ani

este suficient 1 pastila pe zi,asta nu inseamna ca te-ai ingrasat,doar ti-ai umplut ce iti lipsea,banuiesc ca ai luat dintr-un motiv calciu?

loredana_dana

acum 14 ani

astea nu sunt vitamine ci minerale si nu au nici o treaba cu ingrasatul.

claudia

acum 13 ani

ma pot ingrasa daca iau calciu magneziu zinc??? astept raspuns

mari

acum 10 ani

sub nicio forma nu te ingrasi din cauza mineralelor,iar in afara de asta, sunt extrem de necesare pt organism ...cu vitaminele luate necontrolat...e o problema!

mari

acum 10 ani

sub nicio forma nu te ingrasi din cauza mineralelor,iar in afara de asta, sunt extrem de necesare pt organism ...cu vitaminele luate necontrolat...e o problema!

Utilizator11537011339

acum 5 ani

Buna şi pină la urma te-ai ingrăşat daca ai luat calciu si magneziu ? ți-a afectat cu ceva sanatatea luarea acestor pastile ? Mar interesa si pe mine daca se poate un raspuns ?Multumesc .