caderea parului

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Lavinya cu 11 ani in urma.

Am ceva probleme cu caderea parului...imi cadea extrem de mult , am luat 4 luni tratement cu vitamine foracpil si parca e putin mai bine..desi in mod normal trebuia sa aiba niste rezultate mai bune.Am vazut pe net o reteta " pentru ca parul sa fie mai des si sa creasca de 2 ori mai repede.As vrea sa va spun despre ce e vorba si sa imi spuna un specialist sau cineva care a incercat daca nu cumva are efecte nedorite...pe net spune ca e vorba de cresterea parului de 2 ori mai repede, deci nu zice daca e vorba de parul de pe tot corpul, plus ca nu as vrea sa am surpriza sa imi creasca par pe fata sau cine stie ...cum am mai auzit cazuri.Reteta despre care vorbesc e urmatoarea: 30 de zile , in fiecare dimineata : un iaurt simplu cu 1 lingurita germeni de grau, drojdie de bere pastila, 1 tableta lecitina din soia si polen.Am inteles ca toate astea le gasesc la plafar.

Raspunsuri (2)

Diaana

acum 10 ani

Incearca o cura de 2-3 luni cu Biotina. este o vitamina fara efecte secundare, speciala pentru par. Vei observa rezultate uimitoare. Iti recomand de la Natrol, de 10000 mcg, este cea mai puternica de pe piata si nu este scumpa.

Lavinya

acum 10 ani

multumesc frumos Diaana