Buna

Deficiente minerale si vitamine

Postata de ionut red cu 12 ani in urma.

Buna va rog sa imi raspundeti la o intrebare am anemie mi sa facut analize de sange mi.a iesit eozinofilia mare ce analize trebuie sa fac sa vad cauza analiza de urina sau scaun?Multumesc.

Raspunsuri (4)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Ionut,
Fa-ti coprocultura ( scaun) sa vezi daca nu este vorba de ceva paraziti intestinali. Dar eozinifille sunt crescute si in boli alergice, astm, cancer, boli ale tesutului conjuctiv, etc.

ionut red

acum 12 ani

Mulumesc frumos de raspuns.

TataNicu

acum 12 ani

ai viermisori sau Giardia

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu stim ce simptome mai prezentati , dar in prima faza este necesar un examen "Coproparazitologic " pentru viermi intestinali sau lamblii ( giardia ) !