Buna seara

Deficiente minerale si vitamine

Postata de florentina violeta cu 10 ani in urma.

Buna seara. As dori si eu o informatie cu privire la vitamine si minerale...De ceva timp ma simt obosita si slabita si indiferent ce dieta tin (fara sa trisez) nu reusesc sa slabesc, am 170 / 93kg. / 27 de ani, am luat in greutate in timpul si dupa sarcina. Am inteles din anumite surse ca lipsa vitaminelor sau mineralelor in corp fac ca acesta sa refuze sa slabeasca....este adevarat? daca da, atunci ce vitamine pot lua fara sa iau mai mult in greutate, eventual sa dau jos, daca este posibil...vreau sa mai mentionez ca am momente cand as manca intr-una.....Multumesc anticipat pentru raspuns!!

Raspunsuri (3)

Dr. Gabriela Boboc

acum 10 ani

Cauta produse Forever - pe internet.

alexandra

acum 10 ani

Buna seara! Va recomand un super produs Cali Vita, CitrimaxChromium.Daca doriti mai multe detalii pentru produs sau cum puteti sa il procurati,nu ezitati sa ma contactati: [email protected]
Efectul produsului este testat,deci garantat

Dragos

acum 10 ani

Buna,
GANODERMA LUCIDUM te poate ajuta.
Efecte : 1 Eliminarea toxinelor si stimularea circulatiei
2 Reglarea sistemului imunitar,cardiaovascular, digestiv,renal, endocrin si metabolic
3 Reglarea glicemiei,protejarea ficatului
4 Combaterea problemelor dermatologoce
5 Reducerea greutatii si colesterolului
6 Combaterea oboselii cronice
7 Antialergic, energizant,tonic cerebral
8 Reglarea tensiunii arteriale si altele
email : [email protected]