arginina si HIV

Deficiente minerale si vitamine

Postata de bybythaa cu 13 ani in urma.

buna...numele meu este bianca...am si eu o intrebare..este adevarat ca arginina este folositoare oamenilor diagnosticati cu HIV?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Nu. Daca era, o prescriau medicii, nu crezi? Nu mai credeti in toate escrocheriile...

bybythaa

acum 13 ani

...nu stiu daca stiti dar toate persoanele cu hiv au ramas fara medicamente...un apropiat de al meu a fost diagnosticat..si-a luat medicamentele foarte bine atat cat a avut si e foarte bine dar acuma nu mai are de unde sa le ia..cautam un inlocuitor ceva....proteine..care ii pot fi de folos pana se va rezolva problema..daca aveti vre-un sfat...v-as fi foarte recunoscatoare...

Iuli

acum 13 ani

Nu aveti cum sa le comandati din strainatate? Chiar nu are rost sa dati banii pe toate p***aile...care mai pot face si rau! Mai bine adunati bani pt a comanda medicamentele din strainatate. Oricum, orice luati, NUMAI cu sfatul medicului care urmareste pacientul!

Dr. Elena Popescu

acum 13 ani

Arginina este un aminoacid necesar metabolismului azotului şi intervine în formarea
proteinelor cu diferite funcţii fiziologice în organism. Persoanele care au nevoie de arginina sunt: cei care fac efort fizic intens, cu precădere sportivii; cei care manifestă predispoziţie la vasoconstricţie şi hipertensiune arterială; persoanele de vârsta a treia;
persoanele care vor să prevină îmbătrânirea precoce, deoarece L-arginina activează circulaţia sangvină şi astfel, toate celulele şi organele se regenerează mai uşor.

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii si lamuriri puteti vizita www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.