25-OH vitamina D?

Deficiente minerale si vitamine

Postata de Utilizator11547558280 cu 5 ani in urma.

buna ziua am fost azi la doctor si mia zis ca nu sunt bune analizele adica vitamina D este 25.6,si imi zise ca o sa imi macină oasele,va rog ajutati-ma

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Daca vitamina D este scazuta, atunci slabesc oasele, muschii, articulatiile si scade sistemul imunitar. Deci trebuie sa completari lipsa de vitamina D. Dar va recomand sa faceti acest lucru sub coordonarea unui medic .

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )