Helicobacter pylori a 3-a oara ?

Decontaminare gastro-intestinale

Postata de Utilizator11628628066 cu 2 ani in urma.

Salutari . De circa 9 luni incerc sa scap de H.pylory . Prima oara am fost diagnosticat prin analiza de fecale , a doua oara am luat personal un test de pe amazon uk ( iar doctorul mia dat tratament fara sa mai fac vreo analiza suplimentara) iar astazi a fost reconfirmat dupa o endoscopie . Din Gastrocopy Report :
Site g: antrum = specimen: result of ureas test proved positive for H.pylory
Site h: duodenitis : mild and oedematous associated with erosions
Intrebarea mea este : ce antibiotic ar trebui sa iau , ac***a in vedere ca de fiecare data mi sa dat Amoxacilina 500mg + claritromicina 500mg iar dupa cum stim daca dam antibiotic constant microbul devine imun ? Mentionez ca sunt in uk unde asta este a 3-a oara cand iau antibioticele acestea pt aceeasi t

Raspunsuri (1)

Bella

acum 2 ani

Si eu de anul trecut ma chinui cu helicobacter p.acum e a treia oara cand iau antibiotic ospamox 1000mg ,klacid 500mg.la 12 ore cate una,ulcamed 120mg.2dimi ,2 seara la interval de 2 ore fata de antibiotic ptr.ca se inactiveaza reciproc,si nexium 20mg.2 pe zi,si probiotic 2 pe zi tot asa la distanta de 2 ore de antibiotic si de ulcamed.si ce ajuya iar f bine suc din un cartof mare ,un morcov,si un mar.