va rog din suflet

Dantura copiilor

Postata de luciadria cu 12 ani in urma.

Fetita mea de 2 ani si6 luni are dintisorii din fata sus mancati cei patru din fata sus mai ales sunt mancati pana la gingie. De cateva zile se plange ca o dor . Ce trebuie sa fac , unde trebuie sa merg ?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Medicul de familie va va trimite la un medic Stomatolog ( odontolog pentru copii ) in localitatea unde este posibil asa ceva, altfel puteti merge din proprie initiativa la un medic stomatolog ( preferabil pentru copii ).

anita

acum 12 ani

incearca sa ii periezi dintii zilnic de 2 ori pe zi cu o pasta de dinti speciala pt copii,,,baietelul meu face la fel si se rod din cauza ca scrajneste dintii si stomatologul nostru nu a putut sa il ajute cu altceva.Este eventual un fel de gel care se poate aplica pe dinte insa daca continua sa ii roada e doar o solutie de scurta durata.Succes