va rog din suflet

Dantura copiilor

Postata de luciadria cu 12 ani in urma.

Fetita mea de 1 an si 10 luni are dintii de sus , si maselele cu smaltul sarit toti dintii de sus, smaltul este sarit inca de la gingie, are ca niste santulete incepand de la gingie . Cei de jos nu sunt asa , sunt normali . Nu a cazut , nici nu s-a lovit .Imi puteti spune care este cauza si ce trebuie sa fac ? Va multumesc anticipat !

Raspunsuri (7)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti cu ea la medicul pediatru , pentru a o vedea si va va da o trimitere la medicul stomatolog ( ortodont ), sau direct , care va face o inspectie locala a dintilor si gingiei precum si masurile de luat . Poate un tratament cu Foluoretten pentru protectia dintilor urmatori.

Iuli

acum 12 ani

Trebuie mers cu fetita la Pedodontie, la Facultatea de Medicina. Nu stiu din ce oras sunteti. Daca din Bucuresti, v-o recomand cu caldura pe doamna doctor Mihaela Tanase, daca aveti cum ajunge la dansa.

luciadria

acum 12 ani

va rog sa-mi dati detalii despre d-na doctor Mihaela tanase (unde o gasesc s.a.) Multumesc !

Iuli

acum 12 ani

V-am spus, la catedra de Pedodontie a Facultatii de Stomatologie. Este pe strada Ionel Perlea din Bucuresti, langa piata Kogalniceanu. Are si cabinet privat pe Dimitrie Cantemir dar nu stiu daca va intereseaza.

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

s-ar putea sa fie din cauza faptului ca seara inca mai tine biberonul si se culca doar cu el...si atunci este vb de carie de biberon...daca nu..un defect de crestere,dar ar fi treb sa fie si cei inferiori cu aceeasi problema. Un consult de specialitate.....acest lucru va recomand.

IOANA

acum 12 ani

BUNA, VREAU SI EU NR DE TELEFON AL DN DR TANASE MIHAELA PT PROGRAMARE AM MAI FOST LA DANSA.

Ioana

acum 12 ani

Dna Dr Tanase Mihaela este ft buna, dar nu mai stiu nr de tel,am nevoie si eu de nr daca il aveti.