Se poate ca un incisiv lateral sa se schimbe la 14 ani?

Dantura copiilor

Postata de CRISTINA100 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Baiatului meu de 14 ani i se clatina un incisv lateral, in partea de jos. Nu imi amintesc daca acest dinte s-a schimbat, este posibil aceast lucru la 14 ani? Culoarea nu difera fata de alti dinti permanenti.

Va multumesc mult! Camelia

Raspunsuri (2)

Membrucontact

acum 9 ani

Buna Camelia,

Varsta la care incisivii se schimba este de 6-7 ani, cu mici exceptii. Trebuie sa apelati la un consult de specialitate si probabil vi se va recomanda sa-i faceti o radiografie.

CRISTINA100

acum 9 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspunsul d-voastra!