sa fie dintisorii?

Dantura copiilor

Postata de ducaandreea cu 10 ani in urma.

buna ziua

fetita mea are 5 luni si o saptamana si azi a fost vesela de dimineata iar spre amiaza a inceput sa fie mai irascibila, trece de la o stare la alta. are febra 38.1 in fundulet, deci 37.6 si e cam maraita. daca ii ating gingiutele ii place tare mult si plange daca renunt. nu pot sa-mi dau seama daca gingia este umflata sau daca are alta culoare fata de normal. sa fie oare dintisorii? eu asa deduc din tot ce scrie pe acest forum. multumesc. sanatate tuturor

Raspunsuri (5)

andrepo

acum 10 ani

draga andreea, da! ar putea fi dintisorii, dar sa stii ca asta difera de la copil la copil; la unii ies ff devreme, la alti mai tarziu; lui bb meu, la 6 luni ia iesit primul, iar nepotelului meu care e de aceeasi varsta cu al meu ia iesit la 1 an; oricum incarca-te cu rabdare, muuuulta rabdare, ca ai de tras de acum inainte, dintii fiind foarte durerosi, si bebeii suferind cumplit! sanatate multa!

1ZEmPptnf

acum 7 ani

Jules! Please be better than my kid at giving good head(er). I mean, for the love of Pete, you are taking a class in this stuff! Plus you KNOW stuff about me. Please don’t include the fact that I drank pee in my header. That would be great. I’m not bitter that I di287#nd1&;t win your contest. Those entries were awesome.

Z2bFGvFP9qXy

acum 7 ani

Learning a ton from these neat arciltes.

z9fysTctt

acum 7 ani

This is crasytl clear. Thanks for taking the time! http://wcwcpddo.com [url=http://jqjhshjtdv.com]jqjhshjtdv[/url] [link=http://kldkqm.com]kldkqm[/link]

UQ6qGRGlNK

acum 7 ani

This inecrduots a pleasingly rational point of view.