Problema cu dintii.

Dantura copiilor

Postata de vlad9371 cu 12 ani in urma.

Buna. Am 18 ani si am dintii din fata strambi. Am citit pe internet ca se poate inlocui dintii cu altii de portelan parca cu ajutorul unui surub bagat in maxilar. As vrea si eu o astfel de interventie si vreau 6 dinti de jos si 6 de sus sa ii schimb si as vrea sa stiu cat ar costa toti 12 ? Multumesc.

Raspunsuri (6)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Consulta un medic ortodont. Cu aparat dentar dintii se pot indrepta, si, la final, ramii cu dintii TAI in gura, nu cu unii imbracati.

vlad9371

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns. Cu aparat dentar nu o sa pot rezolva nimic ca dintii mei is iesiti in ''''afara'''' din gingie.

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Cu aparat dentar se pot rezolva multe.
Lasa-l pe ortodont sa-ti spuna ce se poate si ce nu.
Bafta!

vlad9371

acum 12 ani

Multumesc pentru ajutor. O sa ma duc la medic sa vad ce rezolv. O zi placuta. :-H

cory

acum 10 ani

dar cit timp trebuie s( porţile aparatul? ?

MIKa

acum 9 ani

aparatul se poarta 4 ani