primul dintisor?

Dantura copiilor

Postata de denisa.adelina cu 10 ani in urma.

Bună ziua! Am o fetiţă de 4 luni şi de câteva zile plânge mai mult decît de obicei,bagă tot ce apucă în gura,mănâncă mai puţin, este mai agitată, salvează mai mult că de obicei. Poate fi vorba de primul dintisor? Dacă este aşa cât timp durează aproximativ până va ieşi? Ce pot folosi să îi alin durerea? Mulţumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 9 ani

Buna ziua,
acesta este motivul pentru tot ce descrieti. Poate dura si o luna. Pentru durere exista geluri calmante(calgel).

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro