primii dintisori

Dantura copiilor

Postata de cojocaru10 cu 13 ani in urma.

aceeasi problema o am si eu cu fetita mea in varsta de 9 luni. La cate luni e normal sa ne ingrijoram de lipsa aparitilor primilor dintisori?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Daca nu apar primii dinti (de obicei incisivii centrali) pana la 12 luni, deci la 1 an, este cazul sa consultati medicul in aceasta problema. Pentru linistea dvs, puteti cere pediatrului inca de pe acum un mic consult.

codruta enache

acum 13 ani

la mine,problema e că la băieteii mei,li se inegresc dintisorii.eu cred că de la antibiotice porneste tot.acum la cel mare am descoperit o carie pe măselută si nu mănâncă dulciuri.ce să fac?este normal?

codruta enache

acum 13 ani

am uitat să spun că cel mare are , 2 ani si 5 luni,iar cel mic 1 an